فروشگاه

100 هزار تن خرید گندم در مازندران پیش بینی شد.

فهرست مطالب

100 هزار تن خرید گندم در مازندران پیش بینی شد.

1402/02/07

امروز پنجشنبه عباس وفایی نژاد در گفت و گو با خبرگزاری بازار اظهار داشت: بیش از ۲ هزار ۶۰۰ تن کلزا در سال گذشته از طریق ۱۰ مرکز خرید در مازندران خریداری شد. در سال جاری با توجه به ۸ هزار هکتار سطح زیرکشت کلزا تولید بیش از ۱۴ هزار تن پیش بینی می شود. انتظار می رود  ۱۱هزار و ۵۰۰ تن کلزا با تدابیر دولت از کشاورزان استان خریداری گردد. 

وفایی نژاد اضافه کرد: ۱۷ مرکز در سال زراعی جاری برای شروع عملیات خرید تضمینی کلزا آمادگی لازم در استان را دارند. برای راه اندازی و فعال سازی این مراکز با کلیه امکانات لازم در شهرستانها برنامه ریزی و تمهیدات لازم صورت گرفته است.

ایشان اشاره ای به خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان در سال گذشته داشت و گفت: بیش از ۸۳ هزار ۵۰۰ تن کلزا در سال گذشته از طریق ۲۷ مرکز خرید در مازندران خریداری شد. در سال جاری با توجه به رشد سطح زیرکشت گندم در استان از ۵۴هزار هکتار در سال گذشته به بیش از ۵۸ هزار هکتار و تولید بیش از ۱۷۵ هزار تن پیش بینی میشود. انتظار می رود شاهد رشد خرید تضمینی این محصول در استان به رقمی بیش از ۱۰۰ هزار تن باشیم.

در پایان مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران گفت: ۳۰ مرکز خرید به منظور تحویل گندم کشاورزان استان با توجه به سطح زیرکشت و تولید گندم در هر شهرستان در نظر داریم که در صورت اعلام نیاز سازمان جهاد کشاورزی این تعداد افزایش خواهد یافت.