فروشگاه

362 هکتار گل محمدی در مزارع چهارمحال و بختیاری کشت شد.

فهرست مطالب

362 هکتار گل محمدی در مزارع چهارمحال و بختیاری کشت شد.

1402/03/29

امروز دوشنبه یزدان احمدی زاده روابط عمومی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرگزاری فارس اظهار کرد: از زمین های کشاورزی استان حدود 362 هکتار به زیرکشت گل محمدی رفته است.

مجری طرح گیاهان دارویی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: در استان از اواخر اردیبهشت ماه برداشت گل محمدی آغاز میشود و تا اواسط خردادماه ادامه دارد. بطور متوسط سه تن گل محمدی از هر هکتار در این استان برداشت میشود.بیشترین سطح زیرکشت گل محمدی شهرستان شهرکرد به خود اختصاص داده است.

احمدی زاده افزود: با خرید نهال گل محمدی هرساله جهادکشاورزی به زمین هایی که مستعد تولید گل محمدی هستند یارانه خرید نهال پرداخت میکند.

ایشان گفت: با اینکه در استان فرآوری گل محمدی بصورت صنعتی وجود ندارد بصورت سنتی فرآوری و اسانس گیری صورت میگیرد. در استان مقوله فرآوری یکی از بزرگترین مشکلات تولید گل محمدی است که در این همین راستا برای فرآوری محصولات کشاورزی جهادکشاورزی برنامه های مطلوبی را در نظر گرفته است.

در پایان مجری طرح گیاهان دارویی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: به افرادی که تمایل به سرمایه گذاری در حوزه فرآوری محصولات کشاورزی دارند اداره کل این آمادگی را دارد با اعطای تسهیلات به این افراد کمک کند.