فروشگاه

در استان قزوین 47 طرح کشاورزی افتتاح شد.

فهرست مطالب

در استان قزوین 47 طرح کشاورزی افتتاح شد.

1402/03/20

امروز شنبه محمد حسین عطایی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیمای مرکز قزوین اظهار کرد: به مناسبت هفته جهادکشاورزی در استان 47 طرح کشاورزی افتتاح شد. این طرح ها شامل 31 طرح آب و خاک ، 9 طرح تولیدات باغی و گلخانه ای ، 4 طرح تولیدات دامی ، یک طرح تعاون روستایی ، یک طرح منابع طبیعی و آبخیزداری و یک طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی می باشد.

ایشان گفت: حدود 2 هزار و 150 میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی ، تسهیلات بانکی و سرمایه گذاری بخش خصوصی برای اجرای این طرح ها هزینه شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین افزود: 2 هزار و 999 خانوار در جهت بهره مندی ، 198 نفر زمینه اشتغال بصورت پایدار و 215 نفر بصورت تثبیت اشتغال با بهره برداری از این طرح ها فراهم شده است.

در پایان ایشان ادامه داد: 21 تا 27 خرداد ماه هفته جهادکشاورزی می باشد. مهمترین برنامه های بزرگداشت هفته جهادکشاورزی استان در سال جاری به غیر از افتتاح طرح ها ، برنامه هایی مانند دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران ، برپایی میزخدمت در محل نماز جمعه قزوین ، دیدار مدیران جهادکشاورزی شهرستان های تابعه با فرمانداران و ائمه جمعه و عطر افشانی و غباررویی گلزار شهدا است.

شعار محوری هفته حهادکشاورزی در سال 1402 جهادکشاورزی به گفته روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان قزوین ، اممیت غذایی و گشایش در سفره مردم تعیین شده است.