فروشگاه

در هر هکتار از باغات لرستان 9 تن گردو تولید می شود.

فهرست مطالب

در هر هکتار از باغات لرستان 9 تن گردو تولید می شود.

1402/07/05

امروز چهارشنبه سید عماد شاهرخی در گفت و گو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: گردوی سلسله به دلیل کیفیت و مرغوبیت به غیر از مصرف داخلی به استان های همجوار نیز صادر میشود.

ایشان اضافه کرد: یکی از بهترین مناطق برای کاشت و تولید محصول گردو سلسله است. در این شهرستان میزان تولید در هر هکتار 4 تن می باشد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان گفت: این استان رکورد 8 تا 9 تن تولید گردو را به خود اختصاص داد. در لرستان در هر هکتار بطور میانگین تولید این محصول 2.5 تن است که باید ارتقا یابد.

ایشان عنوان کرد: باغات لرستان شناسنامه دار می شوند. در این طرح در اختیار باغداران کدی قرار میگیرد تا بهره برداران محصولات استاندارد را تولید و روانه بازار کنند.

شاهرخی افزود: برای تحول در باغداری استان لرستان استفاده از فناوری های نوین و ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی برای صادرات محصولات ضرورت دارد و باید توصیه های کارشناسان را در دستور کار قرار دهند.

در پایان رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان ادامه داد: در مجاورت منطقه کهمان بیشترین باغ گردو سلسله را دارد. بخاطره خاک حاصلخیر و آب فراوان باعث شد تا سرتاسر این منطقه گردشگری به باغات گردو اختصاص یابد.