فروشگاه

90 تن برنج ارقام پر محصول از مازندران خریداری شد

فهرست مطالب

90 تن برنج ارقام پر محصول از مازندران خریداری شد.

1401/10/01

حسن عنایتی در گفت و گو با خبرگزاری بلاغ اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی و استانداری مازندران با هماهنگی و پیگیری برای خروج از رکود بازار برنج در استان ، 8 مرکز خرید برنج ارقام پرمحصول امسال از 23 آذر در شهرستان های بابل ، قائمشهر ، بهشهر ، بابلسر ، محمودآباد ، میاندورود ، نکا و آمل توسط تعاون روستایی استان دایر شد.

او افزود: از کشاورزان شالیکار برنج ارقام پر محصول ندا و شیرودی با قیمت 33 و 41 هزار و 800 تومان با 8 درصد شکستگی خریداری میشود و وجه آن در بازه زمانی 15 روزه پرداخت میشود.

عنایتی گفت: با توجه به پایش های میدانی انجام گرفته از بازار برنج استان ، این اقدام دولت باعث بهبود اوضاع بازار برنج استان شده و قیمت این برنج ها در بازار با افزایش چندین هزارتومانی همراه بوده است.

وی ادامه داد: از آنجایی که از آغاز خرید توافقی ارقام پرمحصول از شالیکاران حدود 90 تن برنج خریداری شده است خرید 50 هزارتن برنج پرمحصول در مرحله نخست هدف گذاری شده است که امکان افزایش آن نیز وجود دارد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران گفت: هدف ما از خرید توافقی برنج ، خارج کردن بازار برنج داخلی از رکود ، حمایت از شالیکاران و تامین بخشی از ذخایر راهبردی برنج است. در صورت نیاز و استقبال شالیکاران این مراکز به 11 مرکز خرید توافقی برنج پر محصول افزایش خواهد یافت.