فروشگاه

آزادسازی 180 هکتار از اراضی کشاورزی پردیس

فهرست مطالب

آزادسازی 180 هکتار از اراضی کشاورزی پردیس

1401/11/09

صبح امروز حسن دالوند در گفت و گو با خبرگزاری تسنیم از پردیس اظهار داشت: در 180 هکتار از اراضی کشاورزی تخریب ساخت و ساز غیرمجاز و آزادسازی اراضی کشاورزی دیار تماشا در جهت راستای حفظ و حراست از کاربری اراضی کشاورزی و باغی شهرستان پردیس انجام شد.

ایشان اضافه کرد: در وسعت بیش از 90 هکتار از اراضی کشاورزی در مرحله اول در دی ماه تخریب ساخت و ساز غیرمجاز و آزادسازی اراضی کشاورزی با دستور مقام قضایی انجام شد.

در ادامه رئیس اداره جهادکشاورزی گفت: تعدادی از املاک سودجویان که اقدام به  جدول گذاری ، خیابان کشی ، دیوارچینی ، ساخت الاچیق کرده بودند در مرحله دوم با حکم قضایی تخریب و ازادسازی شد.

دالوند تصریح کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام مبارک دهه فجر فرصت تخریب را به مالکانی که برای تخریب سنگ چینی های انجام شده اعلام آمادگی کردند در اختیار آنها قرار داده شد.

ایشان تاکید کرد: از آنجایی که هدف صرفه جویی در مصرف آب میباشد جهادکشاورزی شهرستان از ساخت باغ ، گلخانه و ابیاری قطره ای حمایت کرده و به ازای هر هکتار دولت 40 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض در اختیار مالکان زمین ها با کاربری کشاورزی قرار میدهد.

با اشاره به بحران کم ابی . با توجه به بهینه سازی و مدیریت مصرف اب رئیس جهادکشاورزی گفت: در دیار تماشا و سایر نقاط شهرستان در جهت راستای اجرای سیاست های دولت از سیستم نوین ابیاری قطره ای برای اراضی کشاورزی جهادکشاورزی شهرستان حمایت میکند.

در پایان دالوند ادامه داد: هر هفته در این محدوده برای نظارت و پیشگیری از تغییر کاربری اراضی گشت های مشترک بصورت مستمر و هفتگی با همکاری بخشداری نظارت و پایش خواهند داشت.