فروشگاه

میوه شب عید در مازندران خریداری شد.

فهرست مطالب

میوه شب عید در مازندران خریداری شد.

1401/09/22

رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران حسن عنایتی در جلسه کمیته راهبردی خرید مرکبات شب عید گفت: با اینکه عمده ترین تامین کننده پرتقال استان مازندران است از 20 آذر تا 15 بهمن ماه باید خرید و ذخیره سازی سیب و مرکبات استان انجام شود.

او افزود: در جهاد کشاورزی مازندران کمیته راهبردی و تامین میوه سیب و مرکبات تشکیل شد تا روند خرید و ذخیره سازی این میوه ها بصورت تسریع و تسهیل انجام شود. تعاون روستایی بر این اساس مسئول خرید ، ذخیره سازی و توزیع میوه شب عید در استان است.

عنایتی گفت: با حضور تعاون روستایی ، بازرسی ، استانداری ، صمت ، اتحادیه ها ، اتاق اصناف و به ریاست جهادکشاورزی این کمیته تشکیل شد و دبیری آن بر عهده اتحادیه تعاون روستایی است.

ایشان افزود: پارسال برای شب عید 400 تن پرتقال و 500 تن سیب در نظر گرفته شد.

دیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی مازندران کهنسال در این جلسه گفت: خرید و ذخیره سازی میوه شب عید باید بر اساس نیاز واقعی استان اقدام شود و از آنجایی که ایام ماه مبارک رمضان همزمان با عید نوروز است تمهیداتی اتخاذ شود که مردم مشکلی نداشته باشند.

او گفت: برنامه ریزی بلند مدتی برای تولید و صادرات محصولات اساسی کشاورزی استان از قبیل مرغ ، برنج ، مرکبات و کیوی باید در جلسات تخصصی استان اقدام شود.