فروشگاه

تولید انگور در خراسان شمالی ۳۰ درصد کاهش یافت.

فهرست مطالب

تولید انگور در خراسان شمالی ۳۰ درصد کاهش یافت.

1402/05/16

امروز دوشنبه به گزارش ایسنا اظهار داشت: امسال میزان تولید انگور ۱۰۰ تا ۱۲۰ تن پیش بینی شده است. در سال گذشته میزان تولید انگور 150 تن بوده است.

صفدری افزود: سرمازدگی و خشکسالی امسال علت اصلی کاهش تولید انگور است. در باغات انگور کلاهداری منطقه بدرانلوی بجنورد بیشترین کاهش میزان تولید انگور اتفاق افتاده است.

این مقام مسئول گفت: جلسات متعددی با سازمان میادین تهران و اتحادیه تعاونی تولید باغداران کشور برای صادرات انگور به خارج استان برگزار شده است.

ایشان افزود: علاوه بر آن برای صادرات انگور به خارج از کشور از تعدادی از صادرکنندگان بومی منطقه و غیربومی دعوت شده که آمادگی خود را برای صادرات این محصول به سایر کشورها اعلام کرده است.

در پایان مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی ادامه داد: از انگورهای تولیدی این استان حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد به صورت تازه خوری مصرف می شود و مابقی باید صادر شوند.

۱۶ هزار تاکستان در خراسان شمالی وجود دارد که بعد از کشمشی مهمترین انگور تولیدی در این استان کلاهداری است. خراسان شمالی یکی از استان هایی است که میزان تولید کشمش در آن بسیار بالاست و قسمت اعظم آن به خارج کشور صادر می شود.