فروشگاه

خرید تضمینی ۷ میلیون و ۱۰۰ هزارتن گندم

فهرست مطالب

خرید تضمینی ۷ میلیون و ۱۰۰ هزارتن گندم

1401/06/14

به گزارش خبرگزاری از مرکز اطلاع رسانی شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام شد. که با اتفاق آرای نمایندگان مجلس به موفقیت بزرگی دست پیدا کرده اند. اذعان داشت عواملی مثل تغییرات اقلیمی ، تحولات بین المللی و نوسانات اقتصادی مسئله تامین غذایی پایدار را بیش از هر زمان دیگری در صدر اولویت ها قرار داد و از این حیث نیز کشورما با تولید و تامین کالاهای اساسی گام های خوبی در راستای استقلال و خودکفایی برداشته است.

در ادامه بیان شد که خرید تضمینی بیش از ۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تن گندم در سال جاری رشدی ۵۸ درصدی داشته است. همچنین بهبود چرخه تبدیل آن به نان مصرفی مردم دستاوردی ارزشمند است. و این اتفاق با از خودگذشتگی و پشتکار مانند مدافعان امنیت غذایی در ایران رقم خورد.

ایشان همچنین با اشاره به افزایش ذخایره راهبردی و رشد امنیت غذایی پایدار اذعان نمودند امروز عملکرد شرکت بازرگانی دولتی ایران در پیشگاه ملت و نمایندگان مردم شریف ایران است. شاهان این ادعا نیز همکاران فعال در ۳۱ استان ایران هستند که همراهان همدل کشاورزانی بوده اند که دسترنج آنان گرمابخش سفره های مردم است.

در پایان نیز با قدردانی از زحمات شبانه روزی تلاشگران عرصه تامین کالاهای اساسی کشور بر استمرار این خدمت رسانی تاکید و بیان شد. استقامت خودکفایی در تولید گندم و تامین امنیت غذایی کشور هدف بزرگی می باشد. که در سال زراعی جدید به دنبال محقق کردن آن می باشیم.