فروشگاه

گیاه آپارتمانی و جلبک دریایی

فهرست مطالب

گیاه آپارتمانی و جلبک دریایی

مدت زمان مطالعه : حدود 4 دقیقه 

گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده

کود جلبک دریایی یکی از بهترین کودهای طبیعی است که برای گیاه گل و گیاهان مختلف می‌توانید از آن استفاده کنید. این کود اگر به‌ صورت صحیح مصرف شود، هیچ‌ گونه آسیبی به گیاه و محیط‌ زیست نمی‌رساند و مزایای زیادی دارد. خاصیت عصاره جلبک دریایی برای گیاهان بی‌شمار است و با مصرف آن می‌توانید نتایج بسیار عالی مشاهده کنید. این کود کمک می‌کند جوانه‌زنی و گل‌دهی گیاهان تا حدود زیادی افزایش یابد و ریشه آن‌ها نیز تقویت شود. استفاده کردن از آن باعث می‌شود مواد غذایی بهتر به گیاه برسند و هیچ‌ گونه کمبود تغذیه‌ای برای آن‌ها وجود نداشته باشد. از دیگر خواص این کود مفید می‌توان به اصلاح کردن خاک اشاره کرد. کود جلبک دریایی با ساختار طبیعی که دارد، موجب کمک می‌کند شوری خاک به‌ سرعت درمان شود و خاک غنی‌تر و حاصلخیز تری داشته باشید.

کود جلبک دریایی می‌تواند مقاومت گیاهان آپارتمانی در برابر سرما، بیماری‌ها، آفات، حشرات، یخ‌زدگی، حشرات و دیگر شرایط پرتنش افزایش دهد و اجازه ندهد آسیبی به آن‌ها وارد شود. این کود بعد از استفاده سریعاً تجزیه می‌شود و املاح ضروری را در اختیار گیاه قرار می‌دهد. با کمک این کود طبیعی می‌توانید تهویه خاک را نیز بهبود ببخشید و تمام ناخالصی‌های موجود در آن را از بین ببرید. از دیگر مزایای کود طبیعی جلبک دریایی می‌توان به افزایش حفظ رطوبت بیشتر در خاک اشاره کرد. در واقع اگر از کود سیوید ماتیسا به‌ صورت مرتب استفاده کنید، می‌توانید مقاومت گیاه در برابر کم‌آبی را هم افزایش دهید و اجازه ندهید ریشه دچار خشکی شود و از بین برود.

 

بهترین روش مصرف کود جلبک دریایی برای گیاهان آپارتمانی

به‌ طور معمول اغلب افراد گیاهان خود را به‌ صورت مستقیم و از طریق ریشه تغذیه می‌کنند اما بهتر است بدانید؛ بهترین روش مصرف کود غنی جلبک دریایی، روش محلول پاشی است.

مزایای کود جلبک دریایی برای گیاهان در این روش بسیار زیاد است زیرا هنگامی‌ که ذرات کود بر روی قسمت‌های مختلف گیاه اسپری می‌شود، سرعت جذب سریع‌تر است و کود می‌تواند اثر گذاری مطلوب‌تری داشته باشد.

بهترین روش مصرف کود جلبک دریایی برای گیاهان آپارتمانی

محلول پاشی جلبک دریایی بر روی گیاهان کمک می‌کند آفات و بیماری‌های موجود بر روی برگ‌ها از بین بروند و گیاه در برابر حشرات و ویروس‌ها نیز بیشتر در امان باشد. کوددهی گیاهان آپارتمانی با استفاده از روش محلول پاشی اصلا سخت نیست و می‌توانید به‌ راحتی این کار را انجام دهید. برای بهره گرفتن از این روش کافی است کود جلبک دریایی مایع را با مقداری آب مخلوط کنید و سپس با استفاده از یک آب‌پاش یا سم‌پاش مناسب، آن را به قسمت‌های مختلف گیاه اسپری کنید.

دقت داشته باشید؛ غلظت کود جلبک دریایی مایع بسیار زیاد است اگر آن را با آب مخلوط نکنید، ممکن است برگ‌ها یا ریشه گیاه بسوزند و از بین بروند. همچنین اگر مقدار زیادی آب به کودتان اضافه کنید، نتیجه مناسبی به دست نخواهد آمد و زحمات‌تان هدر می‌رود.

 

محصول پیشنهادی: جلبک دریایی

 

زمان مصرف کود جلبک دریایی

اگر می‌خواهید فواید جلبک دریایی برای گل یا گیاهان را بهتر مشاهده کنید، سعی کنید در زمان‌های مناسب کار کوددهی را انجام دهید. به‌ طور معمول می‌توانید کوددهی را در زمان‌های مختلف انجام دهید اما و اگر می‌خواهید نتایج بی‌نظیرتری به دست آورید، بهتر است پیش‌ از کشت گیاهان حتما خاک مورد نظر را تغذیه کنید تا کمبودی در آن وجود نداشته باشد و گیاهان نیز بدون مشکل بتوانند در آن به رشد خود ادامه دهند.

زمان دیگری که لازم است در آن کار کوددهی را انجام دهید، هنگام رشد گیاه است. بهره گرفتن از کود جلبک دریایی در زمان رشد گیاهان کمک می‌کند شادابی آن‌ها دوچندان شود و برگ‌ها نیز دچار ریزش نشوند.

زمان دیگری که می‌توانید در آن کار کوددهی را انجام دهید، فصل بهار است. در فصل بهار به‌ طور معمول گیاهان شروع به گل‌دهی می‌کنند و اگر تغذیه کافی به آن‌ها نرسد، ممکن است رشد مطلوبی نداشته باشند و دچار آسیب شوند. بنابر این تا حد امکان سعی کنید از کوددهی در این زمان غافل نشوید و حتما به‌ صورت برنامه‌ریزی‌ شده و مرتب، گیاهان را تغذیه کنید.

 

میزان مصرف کود جلبک دریایی برای گیاهان آپارتمانی

میزان مصرف این کود برای گل و گیاهان اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر نسبت‌ به آن بی‌تفاوت باشید ممکن است به‌ سلامت گیاهان‌تان آسیب وارد شود. بنابر این سعی کنید در مصرف کود طبیعی جلبک دریایی زیاده‌روی نکنید تا تأثیرات عالی‌تری را مشاهده نمایید.

خاصیت عصاره جلبک دریایی برای گیاهان زمانی مناسب است که از آن به‌ صورت استاندارد و به میزان کافی بهره بگیرید. اگر از کود جلبک دریایی به میزان کافی بهره بگیرید، می‌توانید رشد، گل‌دهی و مقاومت گیاهان را چندین برابر کنید. کود جلبک دریایی حاوی املاح و مواد مغذی زیادی همچون؛ پتاسیم، منیزیم، روی، آهن، فسفر و نیتروژن است و می‌تواند سلامت گیاهان را به بهترین شکل ممکن تضمین کند.

 

نکات مهم برای کوددهی گیاهان با استفاده از کود جلبک دریایی

  • کود جلبک دریایی یک کود طبیعی و ارگانیک است اما باید در میزان مصرف آن زیاده‌روی نکنید زیرا ممکن است ریشه یا برگ‌ها آسیب ببینند و از بین بروند.
  • اگر برای کوددهی گیاهان‌تان از روش مستقیم یا آبیاری بهره گرفتید، اطمینان حاصل نمایید که غلظت کودتان به میزان کافی باشد و بعد از پایان کار، حتما آبیاری را انجام دهید.
  • به طور معمول گاهی اوقات گیاهان ممکن است دچار بیماری یا آفات شوند، به همین علت اگر زمانی متوجه شدید گیاهان‌تان ضعیف شده‌اند یا مورد حمله آفات قرار گرفته‌اند، بهتر است حتما کار کوددهی را به صورت منظم انجام دهید.
  • این کود مفید را می‌توانید با کودهای طبیعی دیگر نیز مخلوط کنید اما بهتر است پیش از انجام دادن این کار، با کارشناسان کشاورزی تامین نهاده ایران مشورت کنید.
  • برای مصرف کود جلبک دریایی، حتما به سن گیاه، جنس خاک، فصل و نوع گیاه توجه کنید و پیش از انجام عمل کوددهی، آزمایش خاک را هم انجام دهید.

 

سخن پایانی

همان طور که متوجه شدید؛ مزایای کود جلبک دریایی و خاصیت عصاره جلبک دریایی برای گیاهان بسیار زیاد است و اگر از آن به صورت مرتب استفاده کنید، می‌توانید گیاهان سالم‌تر و شاداب‌تری داشته باشید. همچنین این کود در مقایسه با سایر کودهای موجود در بازار، کیفیت عالی‌‌تری دارد و اثر آن می‌تواند تا مدت‌های طولانی در خاک باقی بماند.

 

برای خرید این محصول از سازمان تامین نهاده ایران می توانید با کارشناسان ما برای نحوه استفاده درست از محصول مشاوره بگیرید فقط کافیست از اینجا ارتباط برقرار کنید یا به سایت تامین نهاده ایران به ادرس taminnahade.com مراجعه نمایید.