فروشگاه

افتتاح 32 طرح کشاورزی در استان یزد

فهرست مطالب

افتتاح 32 طرح کشاورزی در استان یزد

1402/03/24

امروز چهارشنبه مدیر سازمان جهادکشاورزی استان در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما یزد اظهار کرد: یکی از مهمترین طرح ها مرکز بسته بندی محصولات گلخانه‌ای می باشد که با 28 میلیارد سرمایه گذاری در زمینی به مساحت 2 هکتار تومان و برای 100 نفر اشتغالزایی به بهره برداری رسید.

سید ابوالفضل وکیلی اضافه کرد: در روستای ابراهیم آباد مهریز آبیاری سیستم تحت فشار را با اعتبار یک میلیارد تومان در 50 هکتار مساحت و به طول 4 کیلومتر افتتاخ شد.

ایشان ادامه داد: در استان چندین واحد تولید قارچ و بسته بندی سبزی و صیفی جات ، چندین واحد دامپروری و تولیدات گیاهی به بهره برداری رسید.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در مراسم بهره برداری گفت: در سطح کشور 1300 طرح با 60 تا 90 درصد پیشرفت وجود دارد که به 30 هزار میلیارد منابع مالی نیازمند است. اکنون در حال پیگیری تامین منابع مورد نیاز هستیم.

در پایان ذوالفقاری خبر از ایجاد شهرک صنایع کشاورزی در استان یزد را داد و ادامه داد: در حال برنامه ریزی و طراحی شهرک صنایع کشاورزی (صنعت تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی) هستیم و در شهرستان های استان هم این صنعت را پیش بینی کرده ایم.