فروشگاه

گوگرد مایع و خواص شگفت انگیز آن

فهرست مطالب

گوگرد مایع و خواص شگفت انگیز آن

مدت زمان مطالعه : حدود 2 دقیقه 

گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده

اگر شما هم کشاورز باشید احتمالا تا به حال با کود گوگرد مایع آشنا شده اید. گوگرد مایع یک محصول تقویتی برای گیاه و در عین حال یک آفت کش بسیار قوی برای کنترل انواع آفت ها و بیماری ها مثل پسیل پسته و سفیدک سطحی انگور میباشد و شما را تا حدودی از خرید سموم کشاورزی نیز بی نیاز میسازد. پس اگر قصد خرید گوگرد مایع را دارید در این مقاله با ما همراه باشید تا با ویژگی های آن بیشتر آشنا شویم.

 

مزایای کود گوگرد مایع

 • مزیت اول این کود و یا اولین کار مهم این کود برای محصول شما تقویت خود محصول و بهبود رشد شگفت انگیزی میباشد که پس از استفاده مشاهده خواهید کرد. گوگرد یکی از عناصر تاثیرگذار در رشد گیاهان بوده و این کود با دارا بودن درصد خوبی از این عنصر نیاز گیاه به گوگرد را برطرف میسازد. 
 • مزیت دیگر این کود خاصیت آفت کشی و قارچ کشی این کود میباشد که تا حد زیادی شما را از خرید سموم کشاورزی بی نیاز مینماید.

  گوگرد مایع
  مزایای کود گوگرد مایع
 • گوگرد نقش مهمی در کلاته کردن عناصر داشته و کمک شایانی به جذب بهتر عناصر توسط گیاه مینماید. معمولا ممکن است عناصر به مقدار کافی در خاک وجود داشته باشند ولی به دلیل اینکه در شکل قابل مصرف خود نیستند توسط گیاه جذب نمیشوند که گوگرد مایع این مشکل را برطرف مینماید.
 • گوگرد مایع را میتوان بصورت محلول پاشی برای از بین بردن سفیدک سطحی انگور و پسیل پسته بکار گرفت. از نظر بیشتر کارشناسان محلول پاشی گوگرد میتواند بطور کلی بیماری پسیل و سفیدک سطحی را ریشه کن نماید. البته باید دقت داشت که محلول پاشی در ساعات خنک و با غلظت مناسب استفاده شود تا باعث سوزندگی نگردد.
 • گوگرد مایع به دلیل حلالیت صد در صد آن به هیچ عنوان دارای ناخالصی نیست و در صورت استفاده در سیستم های آبیاری نوین باعث گرفتگی و انسداد مجاری نخواهد شد.
 • گوگرد مایع را میتوان هم در آب آبیاری استفاده نمود و هم بصورت محلول پاشی. البته بهتر است تا محلول پاشی صورت بگیرد که علاوه بر تغذیه باعث ضدعفونی شدن و قارچ کشی هم میشود.
 • این محصول بطور خاص ، بالاترین سرعت جذب فسفر را ارائه میدهد و از این حیث نیز بسیار مفید و کاربردی میباشد.

 

نکات مهم در هنگام خرید گوگرد مایع

گوگرد مایع با انواع برندها در بازار موجود میباشد که انتخاب را برای کشاورزان کمی مشکل میکند. در قدم اول باید محصول خود را از شرکتی معتبر تهیه نمایید که در هنگام خرید به شما گواهی ثبت کودی و همچنین ضمانت نامه آنالیز ارائه دهد. میتوانید مشخصات روی محصول را مطالعه کرده و به میزان خلوص گوگرد پی ببرید. طبیعی است که هر چه خلوص بیشتر باشد کیفیت محصول نیز بالاتر است. پیش از خرید با یک کارشناس کشاورزی مشورت کرده و در ابتدا نوع گوگرد مصرفی خود را تعیین کنید. زمین شما بنابر کمبودهای تشخیص داده شده میتواند نیاز به یکی از سه مدل گوگرد پایه پتاسیم ، گوگرد پایه کلسیم و گوگرد مایع سه کاره داشته باشد.

بهتر است همچنین با نظر یک کارشناس تغذیه و دریافت توصیه کودی از روی گوگرد مایع را در زمان مناسب به گیاه خود بدهید. بهترین زمان مصرف گوگرد معمولا در مراحل انتهایی رشد میباشد که باید به آن نیز دقت داشته باشید.

همانطور که در بالا نیز توضیح داده شد گوگرد میتواند منجر به سوزندگی شود بنابراین باید آن را در ساعات ابتدایی صبح و یا ساعات نزدیک به تاریکی هوا استفاده نمایید.

 

سخن پایانی 

گوگرد مایع سه کاره محصولی میباشد که هم بعنوان یک کود تقویتی گیاه را تامین مینماید و هم بعنوان یک ضدعفونی کننده خاک را اصلاح کرده و اسیدیته آن را کنترل میکند. این محصول با داشتن سه ویژگی یک انتخاب عالی برای کشاورزان بوده که در نهایت باعث حاصلخیزی زمین و بهبود کیفیت محصول و همچنین باعث صرفه جویی در خرید سموم کشاورزی میشود.

 

برای خرید این محصول از سازمان تامین نهاده ایران می توانید با کارشناسان ما برای نحوه استفاده درست از محصول مشاوره بگیرید فقط کافیست از اینجا ارتباط برقرار کنید یا به سایت تامین نهاده ایران به ادرس taminnahade.com مراجعه نمایید.