فروشگاه

یکی از باکیفیت ترین پلت مرغی در ایران برند LIFE

فهرست مطالب

باکیفیت ترین پلت مرغی در ایران LIFE

با کیفیت ترین پلت مرغی ، پلت مرغی LIFE است.

پلت مرغی LIFE یک نوع کود حیوانی و ارگانیک است که در بخش های مختلف کشاورزی کاربرد دارد.اگر بخواهیم پلت مرغی LIFE را با دیگر کودهای حیوانی مقایسه کنیم باید بگوییم پلت مرغی 100% مرغی است بر گرفته از طیور برتر گوشتی و سالنی،کاملا خشک و استریل شده و فاقد تخم علف و هر گونه کوددامی و گاوی است. حاوی NPK ،هیومیک،گوگرد محلول و سرشار از از ریز مغذی است.گیاهانی که توسط پلت مرغی تقویت می شود درست و به موقع جوانه میزند گل میدهند و میوه تولید می کننند. علاوه بر آن گیاهان و محصولات باغی یا زمینی که پلت مرغی روی آن موثر بوده دارای دانه های سالم تر و بیشتری تولید و بازدهی محصولاتشان نیز بالاتر بوده و محصولات درشت تر، با کیفیت تر، خوش طعم تر، خوش رنگ تر، خوش بوتر و پر خاصیت تر هستند.

 

پلت مرغی چیست؟

پلت مرغی نوعی از کودهای آلی است که از 90 درصد آلی مفید، سبب ازدیاد محصول و بهبود کیفیت آن می­ گردد.

کود پلت مرغی برای باغ های میوه، حاصلحیزی خاک و رشد گیاهان استفاده می ­شود.

کود پلت مرغی برای گیاهان، در شرکت های فرآوری تولید کود به حالت متراکم در می آیدو با افزودن گوگرد به آن به عنوان ماده مکمل، تبدیل به بهترین کود ارگانیک می شود.

استفاده از پلت مرغی برای باغ های میوه به خاطر نیتروژن، پتاسیم و فسفر بیشترین نیاز نسبت به سایر کودهای ارگانیک دارد.

تیم تحقیق توسعه تامین نهاده سعی دارد در این مقاله با خواص و موارد مصرف کود پلت مرغی، بهترین زمان، طریقه مصرف و هرآنچه لازم است درباره کود پلت مرغی برای باغات و گیاهان آشنا خواهد کرد.

 

فواید پلت مرغی برای گیاهان

کشاورزان و باغداران عزیزی که به دنبال تولید محصولات باکیفیت هستند، حتی کسانی که اهل پرورش گل و گیاه در حیاط منزل هستند می توانند با استفاده از پلت مرغی که دارای نیتروژن است خاک گیاه را تقویت کرده تا باعث رشد گیاه شود.

فواید پلت مرغی برای گیاهان همین قدر برایتان بگویم که این کود نه تنها تامین کننده مواد مغذی برای خاک است ،بلکه با اضافه کردن کود پلت مرغی به لحاظ تجزیه و رها کردن ازت، برای ریشه گیاه خوب بوده و سبب تامین ازت مورد نیاز گیاه در مراحل مختلف می شود.

 

فواید کود پلت مرغی برای باغات میوه

از آنجا که کود پلت مرغی دارای مقادیر زیادی عناصر غذایی است با استفاده از آنها در باغ های میوه می توان به حاصلخیزی خاک افزایش داد. پلیت مرغی برای باغات در رشد و پروش سبزیجات ، درختان پسته ، گردو ، انار ، زعفران ، گوجه فرنگی ، مرکبات و غیره مفید است.

کود پلت مرغی یک کود غیر شیمیایی موثر برای گیاهان باغی است و منبع نیتروژن برای گیاه به شمار می رود. نیتروژن اصلی ترین ماده مغذی مورد نیاز گیاه برای رشد ریشه و برگ درختان در باغات میوه است. کود مرغی هم که در فرآیند تولید تبدیل به پلیت شده به راحتی با خاک ادغام شده و مواد مورد نیاز گیاه را به خوبی تامین می کند.

گیاه پزشکان معتقدند ماده مغذی ازت که به مقدار زیاد در پلیت مرغی وجود دارد، به رشد برگ و سبزینگی گیاه کمک می کند.

پلت مرغی نیز با تقویت گل ها، روند رسیده شدن و رشد میوه ها را سرعت می  بخشد.

 

بهترین زمان مصرف کود پلت مرغی برای باغات میوه

کود مرغی غنی زمان مصرف ندارد و هر زمان که مایل باشید می توانید از آن استفاده کنید.

اما بهتر است از پلت مرغی برای باغ های میوه در فصل پاییز که بهترین زمان برای تجزیه کود مرغی آزاد سازی عناصر موجود استفاده کنید.

استفاده از پلت مرغی در فصل بهار به خاطر هدر رفتن روی ازت، عملیات کشت را به تاخیر می اندازد و باعث افزایش فشردگی خاک می شود. بیشتر کشاورزان و باغداران از کود پلت مرغی در فصل تابستان و زمستان استفاده می کنند.

 

طریقه مصرف پلت مرغی برای باغات میوه

نوع مصرف پلت مرغی برای باغ های میوه به زمان استفاده از آن بستگی دارد. اگر قبل از کاشت قصد استفاده از کود پلت مرغی را دارید بهتر است کاملا آن را با خاک مخلوط کنید.

ابتدا باید پلت ها را به طور یکسان روی خاک پخش کنید سپس کود را به خوبی با خاک مخلوط کنید. درآب و هوای خشک پس از مخلوط کردن پلت با خاک نیاز به آبیاری زمین دارید.

استفاده از پلت مرغی برای درختاننیاز مرکبات به کود مرغی پلت شده باغ در فصل رشد کمی متفاوت است. در این مرحله باید کود را به طور مساوی روی خاک و اطراف گیاه مستقر بپاشید و به آرامی کود را با خاک مخلوط کنید، در این مرحله باید خیلی مراقب ریشه گیاه باشید که زخمی نشده و  آسیب نبیند. پس از آن می­توانید زمین را کاملاً ابیاری کنید. دقت داشته باشید بذر گیاه ممکن است در اثر سمیت آمونیاک جوانه نزند و یا گیاهچه حاصل از آن از بین برود. پس در میزان مناسب مصرف دقت کافی را به عمل بیاورید.

برای مصرف پلت مرغی برای باغات و درختان میوه و بهره مندی از فواید آن می توانید کنار طوقه گیاه را با فاصله کم و متناسب با اندازه گیاه چال کنید و پس از ریختن پلت ها درون چاله، آن را با خاک بپوشانید.

 

نیاز مرکبات به کود مرغی پلت شده

کود دهی مرکبات با انواع کودهای آلی باعث حفظ قدرت رویش و میوه دهی درخت می شود. مرکبات در طول سال نیاز به سه بار کوددهی دارند که بهتر است در اسفند، اردیبهشت و مرداد باشد. دقت داشته باشید که هر بار به یک اندازه کود آلی یا همان پلت مرغی را به مرکباتی مانند پرتقال، نارنگی و…برسانید. اگرمیزان کود بیشتر از حد معمول شود مرکباتی با پوست کلفت تر تولید خواهید کرد اگر متوجه شدید رنگ برگ های مرکبات تان سبز تیره شده ورشد میوه ها زیاد شده بهتر است یکی از دفعات کود دهی را کاهش دهید. نگران ریزش برگ های زرد مرکبات در فصل زمستان نباشید چون ریزش برگ درختان همیشه سبز در زمستان امری طبیعی و عادی است.

 

 بهترین زمان مصرف پلت مرغی برای مرکبات

بهترین زمان مصرف پلت مرغی برای باغ های میوه و مخصوصاً مرکبات از اواخر دی ماه تا نیمه بهمن ماه است. از مصرف کود پلت مرغی در فصل پاییز برای مرکبات بپرهیزید، چون سبب هدررفتن عناصر غذایی کود در اثر بارش های زمستانی می شود. در فصل زمستان هم چون زمین پوشش گیاهی نداشته و لخت است میزان هدر روی عناصر غذایی موجود در زمین بیشنیاز درختان سیب، انار، گردو، پسته و غیره به پلت مرغیتر می شود.

کود مرغی پلت شده را همان طور که قبلاً اشاره شد باید به فاصله نیم متر از تنه درختان و نهال ها در سطح باغ پخش کرد. مقدار مصرف کود مرغی پلت شده در هر هکتار بر اساس آزمون کود و خاک تعیین می شود. فراموش نکنید مصرف بی اندازه کود مرغی بدون توجه به میزان ازت موجود در آن موجب تاخیر میوه دهی، افزایش خطرات بیماری ها، خسارت سرمازدگی و باد می شود.

 

 

نیاز درختان سیب، انار، گردو، پسته و غیره به پلت مرغی

میزان مصرف کود پلت مرغی برای درختان جوان و بالغ متفاوت است. استفاده از پلت مرغی برای باغ های میوه باید به روش چالکود و در سایه انداز درخت باشد.

  • درختان جوانی که ۱ تا ۲ سال از کاشت شان می­گذرد به حدود ۳۰۰ گرم کود نیاز دارند.
  • درختان کوچک ۲ الی ۳ ساله به ۵۰۰ گرم کود نیاز دارند.
  • درختانی که ۳ تا ۴ سال از عمر کاشت شان می گذرد، حدود ۶۸۰ گرم کود پلت مرغی نیاز دارند.
  • درختان بالغ ۴ تا ۵ ساله نیاز به ۹۰۰ گرم کود مرغی دارند.

 

برای خرید این محصول از سازمان تامین نهاده ایران می توانید با کارشناسان ما برای نحوه استفاده درست از محصول مشاوره بگیرید فقط کافیست از اینجا ارتباط برقرار کنید یا به سایت تامین نهاده ایران به ادرس taminnahade.com مراجعه نمایید.