فروشگاه

پسته و کود مایع مرغی

فهرست مطالب

کود مایع مرغی برای پسته

مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه 

گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده

کود مایع مرغی برای پسته، یک منبع غنی و ارزان نیتروژن است. باغداران مطمئنا اطلاع دارند که جهت تولید پسته با کیفیت باید از کودهای نیتروژن دار استفاده کنند. کود مایع مرغی به راحتی قابلیت جایگزینی کودهای حیوانی دارد. درواقع کود مایع مرغی آثار کمتری بر خواص فیزیکی و رطوبت خاک می گذارد.

جهت تامین عناصر مورد نیاز درختان پسته میتوانید از کود مایع مرغی استفاده کنید. یکی از تاثیرهای کمبود نیتروژن بر پسته ریزش برگ های آن است. از طرفی کمبود نیتروژن منجر به کاهش در تولید میوه و خرابی مغز پسته میشود.

 

استفاده از کود مایع مرغی برای پسته

کود مرغی در تمام فصول سال قابلیت استفاده را دارد. بهتر است که در ابتدای فصل رشد همراه با آب مصرف شود. بهترین زمان مصرف آن از اسفند ماه تا مهر ماه می باشد

پسته
استفاده از کود مایع مرغی برای پسته

در هنگام مصرف کود مایع مرغی حتما باید مراقب میزان مصرف کود باشید. بدلیل وجود آمونیاک، استفاده بیش از اندازه این کود میتواند مضر باشد.

زمان جذب کود مایع مرغی نسبت به نمونه حیوانی آن بالاتر بوده است.  بهترین زمان مصرف هم فصل سرد و هوای خنک است.

 

 

 

رفع کمبود نیتروژن در پسته

یکی از روش های تامین نیتروژن مورد نیاز پسته افزودن کود کامل NPK است. عموما کشاورزان زمانی که متوجه کمبود نیتروژن در باغ خود میشوند از کود N-P-K استفاده میکنند.

 

کمبود فسفر و پتاسیم در پسته

کمبود فسفر و پتاسیم در پسته منجر به کاهش کیفیت در تولید باغات پسته میشود. حداقل سطح پتاسیم مورد نیاز برگها باید بین 7/0 تا 9/0 درصد باشد.

کود مرغی مایع
کود مرغی مایع برای پسته

این عدد یک مقدار استفاندارد است که برای گذار گیاه از کمبودهای فصل تابستان در نظر گرفته شده است. حداقل سطح فسفر در برگها بین 09/0 تا 1/0 درصد است. علاوه بر این، کمبود پتاسیم و فسفر پسته را در معرض بیماری پژمردگی ورتیسیلیومی قرار میدهد.

 

 

 

 

 

 

کود دهی پسته

یک برنامه مدون در کود دهی پسته افزودن kg 4/5-6/3 کود NPK به همراه اکسید منیزیم است. توجه داشته باشید که این مقدار به ازای هر درخت بالغ در اواخر زمستان (اوایل بهار) اضافه میشود. علاوه بر این میتوان از کود  20-20-20 NPK تولیدی تامین نهاده در فصل بهار، از طریق سیستم آبیاری استفاده نمود.

برای خرید این محصول از سازمان تامین نهاده ایران می توانید با کارشناسان ما برای نحوه استفاده درست از محصول مشاوره بگیرید فقط کافیست از اینجا ارتباط برقرار کنید یا به سایت تامین نهاده ایران به ادرس taminnahade.com مراجعه نمایید.