فروشگاه

با کیفیت ترین گوگرد پودری

فهرست مطالب

با کیفیت ترین گوگرد پودری

مدت زمان مطالعه : حدود 3 دقیقه 

گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده

گوگرد یا سولفور با نماد شیمیایی S نام یک عنصر شیمیایی می باشد که در گروه ششم (VIA) و دوره سوم از جدول تناوبی عنصرها جای گرفته‌ است. این عنصر در خانواده اکسیژن قرار دارد. پیش از آن فسفر، پس از آن کلر، در بالای آن اکسیژن و پایین آن سلنیوم جای گرفته‌ است. نماد شیمیایی آن S و عدد اتمی آن 16 است. کاربرد گوگرد در صنایع مختلف بسیار متنوع است. جهت آشنایی بیشتر در مورد اینکه گوگرد چیست با ما در ارتباط باشید.

 

خصوصیات گوگرد

گوگرد یک نافلز بی ‌بو، بی‌ مزه و چند ظرفیتی می باشد که بیشتر به شکل بلورهای زرد رنگ موجود در کانی ‌های سولفید و سولفات شناخته شده‌ است. گوگرد عنصری مهم برای همه موجودات زنده‌ است. برای نمونه می‌ توان به حضور گوگرد در ساختار اسید آمینه‌ ها و پروتئین ‌ها اشاره کرد. این عنصر به صورت اولیه در کودها استفاده می ‌شود. ولی به صورت گسترده ‌تر در باروت ، ملیّن‌ ها ، کبریت ‌ها و حشره ‌کش ‌ها نیز به کار گرفته می‌ شود. عنصر گوگرد در طبیعت به صورت طبیعی و خالص ، یا به صورت ترکیبات سولفید و سولفات همراه با دیگر عناصر فلزی و نافلزی یافت می ‌شود. پودر گوگرد سرد و خالص ، زرد رنگ می ‌باشد ولی بیشتر به سبب حرارت بالا یا ناخالصی ‌ها تغییر رنگ می‌ دهد.
ویژگی‌ گوگرد ظاهر این نافلز به رنگ زرد کمرنگ می ‌باشد که بسیار سبک و نرم است. این عنصر به هنگام ترکیب با هیدروژن بوی مشخصی داشته که مشابه بوی تخم ‌مرغ فاسد شده‌ است. با شعله آبی رنگ سوخته و بوی عجیبی از خود پخش می‌ کند. در آب حل نمی ‌شود ولی در دی‌ سولفید کربن (سولفور دو کربن) حل می ‌گردد. در تمام حالت‌ های مایع ، جامد و گاز شکل ‌های چند گانه دارد که ارتباط بین آن ها هنوز کاملا درک نشده‌ است. گوگرد کریستالی به صورت حلقه گوگردی S8 نشان داده می‌ شود.

 می ‌تواند به دو حالت کریستالی به دست آید به صورت اورتورومبیک (گوگرد هشت وجهی) یا بلور مونو کلینیک که اولی در دماهای معمولی پایدارتر می ‌باشد.
پودرگوگرد به مقدار فراوانی در گیاه به ویژه در برگ ‌ها یافت می‌ گردد. گوگرد جزء تشکیل دهنده پروتئین در گیاه است. مهم ترین عمل گوگرد شرکت در تولید اسیدهای آمینه و به دنبال آن سنتز پروتئین است. این عنصر جزء مهمی در تشکیل ویتامین ‌های ضروری برای متابولیسم گیاه است.
گوگرد به صورت آنیون سولفات SO4-2 در محلول خاک وجود دارد. برخی کودهای شیمیایی دارای مقادیر مناسبی گوگرد هستند.سوپر فسفات معمولی 12 درصد گوگرد ، سولفات آمونیوم 24 درصد گوگرد ، سولفات پتاسیم دارای 17 درصد گوگرد می ‌باشد.

 

خواص گوگرد مش 200 پودری 99 درصد

  • قارچ کشی

    گوگرد
    خواص گوگرد مش 200 پودری 99 درصد
  • تامین گوگرد خاک جهت استفاده گیاهان مختلف
  • کاهش PH خاک

 

زمان و نحوه مصرف گوگرد پودری

از  مش 200 پودری 99 درصد جهت مبارزه با سفیدک سطحی 3 بار در فصل رشد استفاده می‌شود.
توجه: بعد از باران بایستی گرد پاشی تکرار شود.

میزان مصرف گوگرد پودری

بار اول: زمانی که 4 تا 10 برگ جوان بر روی گیاه به وجود آمده است ، 100 کیلوگرم در هکتار استفاده شود.
بار دوم: زمان گلدهی ، 100 کیلوگرم در هکتار استفاده شود.

 

نقش گوگرد در خاک

گوگرد در کنترل اسیدیته خاک و پایین آوردن PHخاک و اصلاح خاک قلیایی و آهکی مؤثر است و چون با آب حل نمی شود و فرآیند اکسیداسیون گوگرد در خاک طولانی ‌تر می شود ، لذا توصیه شده که از باکتری تیو باسیلوس برای تسریع در فرآیند اکسیداسیون استفاده گردد.
خاک به عنوان بستر اصلی کشت گیاه و نیز محیطی منحصر به فرد برای انواع حیات محسوب می شود. کمبود مواد آلی از یک سو و آهکی و قلیائی بودن اراضی کشاورزی از سوی دیگر موجب پدیدار شدن انواع ناهنجاری‌ ها ، افت پتانسیل در تولید محصولات کشاورزی ، کاهش سطح حاصل خیزی خاک های زراعی و بحران های زیست محیطی می شود.با توجه به اثرات مفیـد کاربـرد گوگرد در طبیعت ، استفاده از این محصـول به عنوان کود و سموم برای از بین بردن ناهنجاری های خاک ،‌ نقش مهمی دارد.
گوگرد به علت دارا بودن خاصیت قارچ کشی ، خاک را ضد عفونی می کند. بعد از ازت ، فسفر و پتاس ، چهارمین عنصر پر مصرف برای گیاهان به شمار می رود با توجه به اثرات مفید گوگرد در از بین بردن سفیدک مو (انگور) به توصیه کارشناسان استفاده از آن برای حفظ نباتات و از بین بردن کرم سفید ریشه و حشرات موذی ضروری می باشد. مصرف گوگرد باعث پایین آمدن (PH) خاک شده و این امر دسترسی گیاه را به عناصر ذخیره شده در خاک آسان می کند.
گوگرد به مقدار فراوانی در گیاه به ویژه در برگ‌ ها یافت می‌شود. گوگرد جزء تشکیل دهنده پروتئین در گیاه است ، مهمترین عمل گوگرد شرکت در تولید اسیدهای آمینه و به دنبال آن سنتز پروتئین می باشد. این عنصر جزء مهمی در تشکیل ویتامین‌های ضروری برای متابولیسم گیاه است. گوگرد به صورت آنیون سولفات SO4-2 در محلول خاک وجود دارد.

 

علائم کمبود گوگرد در گیاهان

در گیاهان کمبود گوگرد به صورت رنگ پریدگی و زردی در برگ های جوان و قسمت های انتهایی گیاه ظاهر می شود. کاستی گوگرد آثار مهمی در زعف رشد گیاه داشته است.

گوگرد
علائم کمبود گوگرد در گیاهان

کمبود گوگرد در گیاهان ایجاد کردن تجمع ازت غیر پروتئینی می شود مصرف این گیاهان برای حیواناتی که نشخوار می کنند مضر و بداست تجمع نیترات برای گیاه می شود برای حیوانان مصرف کننده سمی می باشد. عنصری حیاتی برای تغذیه گیاهان است و نقش آن بیشتر از فسفر می ‌باشد.

نقش گوگرد در گیاهان ، به طور عمده ساخت پروتئین ، روغن و بهبود کیفیت محصولات کشاورزی است.مقدار گوگرد مورد نیاز برای برداشت هر تن دانه ‌های روغنی 12 کیلوگرم ، برای بقولات 8 کیلوگرم و برای غلات 4 کیلوگرم است. اهمیت گوگرد از دید تغذیه گیاه در اکثر محصولات کشاورزی نسبت ازت به گوگرد (N/S) لازم است در محدوده 10 تا 15 و در دانه‌ های روغنی این نسبت برای دستیابی به افزایش عملکرد و بهبود کیفیت باید کمتر از 10 باشد

 

کاربرد گوگرد

در تولید اسید سولفوریک ، تولید کود کشاورزی و لاستیک سازی ، باروت ، کبریت سازی ، قند و شکر و نشاسته ، حشره کش‌ ها و شوینده ‌ها ، صابون ، فرآوری خشکبار ، ضد عفونی سردخانه‌ها و سایر صنایع …… استفاده می شود.
نحوه ، زمان و روش مصرف گوگرد در زراعت مقدار 100 الی 125 کیلوگرم در هکتار به همراه کود پایه مصرف گردد. در شالیزار برای برنج طارم 100 کیلوگرم و برای برنج پرمحصول 150 کیلوگرم در هکتار در آخرین مرحله آماده سازی زمین که خاک آن قبلا جا به جا شده باشد کود را پاشیده و با تیلر زیر خاک نمایید و یا 7 الی 10 روز بعد از نشاء آب مزرعه را کم نموده و از ورود و خروج آب جلوگیری کرده ، کود را مصرف نمایید و پس از ته نشین شدن آب ، طی چند روز مجددا آبیاری صورت پذیرد.
در باغبانی به ازای هر سال از سن درخت 150 الی 200 گرم به همراه کود پایه و مقداری کود حیوانی در دسترس در قسمت سایه انداز به صورت چالکود و یا نواری مصرف گردد.

 

انواع گوگرد

گوگرد گازی
گوگرد نفتی
پالایشگاهی با خلوص 99/5 %
معدنی با خلوص 25 الی 40 %
پالایشگاهی نوع گازی به رنگ زرد طلایی
پالایشگاهی نوع نفتی به رنگ زرد قناری

 

فواصل زمانی استفاده از پودر گوگرد انگور

1- اولین مرحله پاشش گرد انگور به روی اندام هوایی درخت در زمان دیده شدن اولین برگ های باز شده به روی شاخه های درختان می باشد.
2- دومین مرحله پاشش در زمانی خواهد بود که غوره ها به تازگی شکل گرفته اند.دقیقا پس از ریزش گل ها
3- آخرین مرحله پاشش گرد گوگرد بر روی کل اندام های هوایی و البته به طور دقیق تر به روی غوره ها زمانی است که غوره ها به رشد نهایی خود رسیده اند. در این مرحله هنوز غوره ها به انگور تبدیل نشده اند و در حالت ترشی کامل هستند.

برای خرید این محصول از سازمان تامین نهاده ایران می توانید با کارشناسان ما برای نحوه استفاده درست از محصول مشاوره بگیرید فقط کافیست از اینجا ارتباط برقرار کنید یا به سایت تامین نهاده ایران به ادرس taminnahade.com مراجعه نمایید