فروشگاه

بهترین کاشت بذر در تیرماه

فهرست مطالب

بهترین کاشت بذر در تیرماه

مدت زمان مطالعه : حدود 5 دقیقه 

گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده

با فرا رسیدن فصل گرما ممکن است فکر کنید زمان کاشت از دست رفته است اما باید بگوییم شما می توانید در هر ماه گیاه مناسب آن را بکارید و در ماه های آینده از برداشت آن لذت ببرید. از جمله ماه هایی که هنوز می توان تعداد متنوعی از بذرها را در آن کاشت اواخر خرداد تا پایان تیر ماه است. دما و نور مناسب برای کاشت و پرورش انواع گیاهان در فصل گرم سال موجب گردیده است که بسیاری اقدام به کاشت بذر سبزیجات وصیفی جات نمایند. برای کاشت بذر در تیر ماه تنوع زیادی وجود دارد. چه منزل و داخل آپارتمان را برای کاشت بذر در نظر داشته باشید و یا تصمیم به کاشت و پرورش انواع گل و گیاه در فضای باز دارید تیر ماه زمان خوبی است. در ماه تیر گیاهان حداکثر استفاده از نور خورشید را دارند و دمای هوا مناسب برای رشد انواع گیاهان است. البته این نکته را در نظر بگیرید که در مناطق گرمسیری که دمای هوا تا مقدار زیادی بالا می رود باید تمهیداتی را در نظر بگیرید. اگر چه اغلب بذرها را می توان در تمامی فصول سال بصورت داخلی کاشت، ما در این پست قصد داریم لیستی از بذرهای تابستانی را معرفی نماییم تا همواره باغچه ای سبز و رنگارنگ داشته باشید.

کاشت بذر در تیر ماه در داخل آپارتمان

کاشت بذر در داخل آپارتمان محدودیت فضای باز را ندارد. شما می توانید انواع بذر سبزیجات، صیفی جات، گلها و گیاهان زینتی، بونسای و درختان خاص، میوه های کمیاب استوایی، کاکتوس و هیبریدی را در گلدان، داخل پاسیو و گلخانه بکارید. نکته مهم در کاشت انواع سبزیجات، گلها و گیاهان در فضای بسته این است که به میزان نور، دما، رطوبت و فراهم آوردن شرایط مناسب جوانه زدن و رشد و نمو گیاه توجه ودقت کافی داشته باشید.

بذر
کاشت بذر در آپارتمان

گلخانه های زیادی در سطح کشور فعالیت دارند که علی رغم شرایط نامساعد محیطی اقدام به کاشت و پرورش انواع گل و گیاه می نمایند. اگر تصمیم به خرید انواع بذر را دارید می توانید در وب سایت تامین نهاده می توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید مواردی مانند دمای جوانه زنی، خاک مناسب، میزان نور خورشید، آبیاری، نوع کود، نحوه کاشت و پرورش گیاهان را مطالعه و بررسی نمائید. با خرید بذر از وب سایت تامین نهاده علاوه بر خرید محصولات با کیفیت، می توانید گام به گام با مراحل کاشت و پرورش انواع گل و گیاه آشنا شوید. انواع بذر سبزیجات، صیفی جات، گلها و گیاهان زینتی، بونسای و درختان خاص، کاکتوس، میوه های کمیاب و میوه های هیبریدی را می توانید در تیر ماه بکارید. اطلاعات هر گیاه را مشاهده و در صورت داشتن شرایط نسبت به خرید و کاشت آن اقدام کنید. کاشت و پرورش گل و گیاه دارای لذت زیادی است. فصل تابستان فرصت خوبی برای کودکان است که می توانند از نزدیک مراحل کاشت و پرورش گیاهان را در داخل آپارتمان مشاهده نمایند. همچنین می توان انواع سبزیجات و صیفی جات را در منزل پرورش داد و همواره سبزی بهداشتی و تمیز در دسترس داشته باشید. طعم و عطر سبزی و صیفی جات خانگی بی نظیر است. با کاشتن انواع بذر سبزیجات و صیفی جات طراوت و سرزندگی خاصی به سفره خود خواهید بخشید.

کاشت بذر در فضای باز در تیر ماه

اگر چه فصل بهار مناسب ترین فصل برای کاشت بذر است اما تیر ماه نیز هنوز زمان مناسبی برای کاشت و پرورش انواع گیاهان است. بسته به شرایط آب و هوایی منطقه ای که در آن سکونت دارید می توان انواع گلها و گیاهان را در تیر ماه کاشت. معمولا انواع سبزیجات و صیفی جات را می توان در تیر ماه کاشت. همچنین بسیاری از درختان و میوه های استوایی که نیاز به دمای بالا دارند و یا گلهای زینتی قابلیت کاشت در تیر ماه را دارند. برای کاشت هر نوع بذر توصیه می شود ابتدا توضیحاتی که در بخش مربوطه درج شده است را مطالعه و بررسی کنید. مطالب مفیدی از جمله زمان کاشت، دمای مناسب برای جوانه زنی، میزان نور مورد نیاز، آبیاری، نوع خاک و کود و رطوبت محیط را می توان از وب سایت تامین نهاده مشاهده کرد. در ادامه مطلب به معرفی و بررسی انواع بذرهایی که می توان در تیر ماه کاشت اشاره خواهیم داشت.

 

 

کاشت بذر سبزیجات در تیر ماه

بذر سبزیجات

کاشت بذر سبزیجات در اولین ماه تابستان از تنوع زیادی برخوردار است. سبزی خوردن از جمله سبزیجاتی است که همواره مورد نیاز خواهد بود. با کاشت انواع ریحان، جعفری، تره، ترب، پیازچه و یا نعنا می توانید سفره رنگینی تدارک ببینید.کاشت سبزیجات

برای تشخیص انواع سبزیجات قابل کاشت در تیر ماه باید به دمای جوانه زنی آن رجوع شود. بدین ترتیب می توان با توجه به شرایط آب و هوایی محل کشت نسبت به کاشت آنها اقدام نمود. انواع ریحان مانند ریحان بوته ای یونانی، ریحان بنفش، ریحان سبز محلی، ریحان ایتالیایی گنووس، ریحان لیمویی، ریحان بنفش ویولتا، ریحان یاقوت ارغوانی، ریحان مقدس یا تایلندی، ریحان دارچینی و ریحان شیرین تایلندی واریته از جمله سبزیجاتی هستند که به دمای ما بین ۱۸ تا ۳۰ درجه سانتی گراد جوانه زنی نیاز دارند. در صورتی که دمای محل کشت بذر تا حداکثر ۳۰ درجه سانتی گراد باشد می توان در تیر ماه نسبت به کاشت انواع ریحان اقدام نمود. زمان باردهی معمولا بین ۲ تا ۳ ماه بوده لذا در صورت کاشت انواع بذر ریحان در اوائل تیر ماه می توانید در شهریور ماه از ریحان های تازه و خوش عطری که خودتان کاشته اید بهره مند شوید.

 

 

بذر چغندرقند

بذر چغندر از دیگر سبزیجات تابستانی است که می‌توانید برای آخر تابستان و پاییز چغندر های تقریبا کوچکی داشته باشید و یا به آن اجازه دهید که تا زمستان رشد کند.

در آب و هوای گرم یا معتدل، مشکلات زیادی برای کاشت برگ چغندر از طریق بذر نخواهید داشت. برای سرعت بخشیدن به فرایند رشد می توانید نشا آماده چغندر را نیز از بازار خریداری نمایید ولی کاشت چغندر از طریق بذر، ارزان تر است و شما معمولاً می توانید واریته های بسیار مختلفی را نیز انتخاب کنید.

 

 

 

 

 

بذر کاسنی

یکی دیگر از بذرهای تابستانی بذر انواع کاسنی است. ابتدا بذرها را به مدت 12 ساعت در آب بخیسانید، سپس در عمق 2 سانتیمتری بکارید و آن را با لایه ای خاک بپوشانید.

بذر را می توان در خزانه و یا در محل اصلی کاشت. در صورت کاشت بذر داخل خزانه، پس از آن که گیاه چهار برگی شدند، آن را به محل اصلی منتقل کنید.

 

 

 

 

 

انواع کلم

یکی دیگر از سبزیجات پر طرفدار انواع کلم و گل کلم است. شما می توانید در تیر ماه انواع بذر کلم و گل کلم را بکارید و در اوائل پاییز آن را مدت برداشت کنید. زمان باردهی انواع کلم حدود ۲.۵ ماه است لذا با کاشت آنها در تیر ماه می توان گل کلم های تازه و درشتی در اواخر تابستان و اوایل مهر ماه داشت. 

انواع بذر گل کلم بنفش گرافیتی ، گل کلم سفید ، گل کلم سبز ناتالینو ، کلم بروکسل ، کلم بروکلی،کلم رومانسکو، کلم پیچ سبز هیبرید، کلم پیچ قرمز و کلم بروکلی گنبدی را می توان در تیر ماه کاشت. نکته مهم در کاشت بروکلی درجه دما است اگر در مناطقی زندگی می کنید که دمای هوا خیلی زیاد است بروکلی های خوبی برداشت نخواهید کرد تمامی انواع خانواده کلم، محصول فصل خنک می باشند یعنی در زمان باردهی باید دما زیر ۲۵ درجه سانتیگراد باشد. البته اگر بروکلی در گلدان و داخل خانه پرورش می دهید هنوز فرصت دارید که بذر بروکلی خودتان را بکارید.

 

 

برای خرید کود از سازمان تامین نهاده ایران می توانید با کارشناسان ما برای نحوه استفاده درست از محصول مشاوره بگیرید فقط کافیست از اینجا ارتباط برقرار کنید یا به آدرس taminnahade.com مراجعه نمایید