فروشگاه

بهترین گوگرد در مواد غذایی

فهرست مطالب

بهترین گوگرد در مواد غذایی

مدت زمان مطالعه : حدود 2 دقیقه 

گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده

عنصر گوگرد یکی از عناصر اصلی مورد نیاز برای واکنش های بیوشیمیایی و یک ماده مغذی ضروری برای همه موجودات هست. یکی از کاربردهای گوگرد میتوان آن را به دی اکسید گوگرد در آورد که نقش اساسی در نگهدارنده مواد غذایی است. گوگردی که به شکل دی اکسید گوگرد در می آید بعنوان آنتی اکسیدان در برخی از میوه هایی که قابلیت خشک کردن دارند را جهت محافظت و نگهدارنده طعم و رنگ آن استفاده میکند مانند: کشمش ، زردآلو ، هلو و غیره. دی اکسید گوگرد نه تنها از واکنش قهوه ای شدن رنگ میوه جلوگیری و طعم آنها را بی نظیر میکند.

 

گوگرد در تولید مواد غذایی

نقش گوگرد در مواد غذایی وقتی صحبت از گوگرد می شود ، محصولات یکسان نیستند. برای برخی از محصولات ، گوگرد موجود درخاک می تواند کافی باشد ، درحالی که برای گیاهان دیگر بدون کود گوگردی مناسب ضررهای شدیدی به محصول وارد می شود. از آنجا که محصولات در هر بار برداشت به طور منظم ، گوگرد موجود در خاک را بیرون می کشند ، ورودی گوگرد کمتر از دفع می شود. با کاهش رسوبات گوگرد در 30سال گذشته ، کمبود گوگرد درحال تبدیل شدن به یک شکل فرآیند رایج است که کشاورزان با آن روبرو هستند.
کیفیت گلوتن ، یک فاکتور پروتئین برای پخت نان ، هنگامی که گندم با ورودی متعادل نیتروزن و گوگرد بارور می شود ، بهبود می یابد. بنابراین نیتروژن و گوگرد دو روی یک سکه هستند. به دلیل این رابطه نزدیک ، از نسبت N: S غالباً استفاده می شود و به طور کلی شاخص معنی داری برای کمبود گوگرد در بیشتر محصولات است.

 

منابع گوگرد در دسترس کشاورزان

کشاورزان نمی توانند بدون گوگرد مواد غذایی سودآوری را پرورش دهند. امروزه کودهای حاوی گوگرد منبع اصلی این ماده مغذی در خاک هستند که غالباً به کودها یازت مستقیم مانند نیترات آمونیوم یا سولفات آمونیوم اضافه می شوند. قواعد زیست محیطی به طور قابل توجهی این انتشارات را کاهش می دهد در حالی که برداشت محصول باکیفیت بالا باعث افزایش برداشت گوگرد از مزرعه می شود.

نقش گوگرد در تولید مواد غذایی
خواصی که گوگرد می تواند در تولید مواد غذایی داشته باشد

کود دامی می تواند گوگرد را در کنار سایر مواد مغذی تامین کند ، محتوا و تعادل آن با سایر عناصر غذایی متغیر است. زیرا حاوی گوگرد است که به طور عمده به عنوان ماده الی است و بنابر این قبل از جذب توسط محصولات نیاز دارد.

یک مطالعه اخیر از ADAS نشان داده است که فقط 5-10٪ گوگرد موجود در کود گاو در بهار پس از استفاده از پاییز در دسترس محصولات است. استفاده از کودهای گوگردی موجود در بازارمی تواند سود دهی کشاورزان را افزایش دهد. آزمایشات موجود در غلات و علفزارها معمولاً بین 4-7 برابر بازگشت سرمایه از طریق دستیابی به بازده بالاتر را نشان می دهد.

 

 

مقاله پیشنهادی: انواع کود گوگرد

 

کودهای حاوی گوگرد چندین مزیت دارند:

 • محتوای ضمانت شده و در دسترس بودن
 • به سرعت به ریشه گیاهان می رسد
منابع گوگرد در دسترس کشاورزان
کودهای حاوی گوگرد چندین مزیت دارند:
 • قابل استفاده در مراحل اولیه و در طی رشد گیاه
 • مناسب برای ترکیب با کودهای دیگر
 • هم برای اقتصاد مزرعه و هم برای محیط زیست مفید است
 • نیتروژن ، فسفر و پتاسیم از اجزای مهم یک محصول بارور هستند. اما برای دستیابی به بازده و مواد غذایی مغذی تر ، محصولات به گوگرد احتیاج دارند.

 

 

 

 

فواید موادغذایی سرشار از گوگرد

 1. گوگرد می تواند در مبارزه با عفونت های باکتریایی به بدن کمک کند و علاوه بر افزایش مقاومت بدن در برابر باکتری ها در پاکسازی بدن از سموم مفید است.

  کودهای حاوی گوگرد چندین مزیت دارند
  مواد غذایی سرشاری از گوگرد
 2. گوگرد از بدن در برابر تشعشات، آلودگی ها محافظت می کند. همچنین در صورت عدم دریافت کافی گوگرد، سیستم دفاعی بدن کاهش پیدا میکند و بدن در برابر بیماری ها اسیب پذیر میشود.
 3. تحقیقات انجام شده حاکی از اهمیت مصرف موادغذایی سرشار از گوگرد برای مقابله با بیماری های قلبی است.

 

 

 

 

برای خرید این محصول از سازمان تامین نهاده ایران می توانید با کارشناسان ما برای نحوه استفاده درست از محصول مشاوره بگیرید فقط کافیست از اینجا ارتباط برقرار کنید یا به سایت تامین نهاده ایران به آدرس taminnahade.com مراجعه نمایید.