فروشگاه

کود مورد نیاز کشاورزان یزدی تامین شد.

فهرست مطالب

کود مورد نیاز کشاورزان یزدی تامین شد.

1401/10/25

روز یکشنبه به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان یزد ، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در گفت و گو با خبرنگاری یزدآوا اظهار کرد: تامین و توزیع انواع نهاده های کشاورزی بخصوص کودهاای کشاورزی بر عهده شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان میباشد که برای استان از کل مجموعه 33 هزار و 307 تن سهمیه کودی در نظر گرفته شده که حدود 84 درصد آن را تحویل گرفته ایم. 66 درصد از این میزان را به 60 کارگزار در 11 شهرستان استان برای توزیع بین کشاورزان تخصیص داده ایم.

محمد حسن زارعیان عنوان کرد: با توجه به تلاش هیات دولت و وزرات جهادکشاورزی در حال حاضر مشکل کمبود نداریم. میتوان گفت که کود فسفات 100 درصد ، کود پتاس حدود 85 درصد و کود ازت هم حدود 82 درصد نیاز کشاورزان استان تامین شده است.

ایشان افزود: استان یزد استان معدنی است. 4 کارخانه تولید کننده ی کود از جمله بزرگترین کارخانه تولیدکننده سوپر فسفات تریپل واحد کود و سم بافق تولید کننده فسفات 13 درصد و شرکت توسعه گستر تولید کننده سولفات پتاسیم و شرکت بادرام پیشرو تولید کننده 4 هزار تن سولفات امونیوم در سال در حال بهره برداری میباشد.

وی ادامه داد: مراجعه کنندگان زیادی داشتیم که تمامی درخواست های آنها را به نماینده تام الاختیار وزیر تحویل دادیم تا انشالله به امورات آنها رسیدگی شود.