فروشگاه

شگفت انگیز ترین کود مایع مرغی برای درخت گردو

فهرست مطالب

شگفت انگیز ترین کود مایع مرغی برای درخت گردو

مدت زمان مطالعه : حدود 1 دقیقه 

گردآورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده

یکی از مشکلاتی که باغداران برای درختان گردو دارند پربار شدن ،درشت شدن و افزایش محصول هست.

درخت گردو نیاز به 3 عنصر نیاز دارد: نیتروژن (تقویت درخت گردو) ، فسفر (در رشد گیاه نقش مهمی دارد) و پتاسیم (به غیر از تقویت درخت گردو محافظت درخت در برابر بیماری ها و خشکسالی).

یکی از بهترین کودها که غیر شیمیایی هست و متشکل از این سه عنصر است که باغداران بتوانند برای درختان گردو استفاده کنند کود مرغی مایع LIFE است. که باعث تحریک ریشه می شود ریشه انرژی خود را دریافت میکند و باعث رشد سالم گیاه و پر بار شدن محصول می شود.

 

کود مرغ برای درخت گردو

کود های مرغی بسیار پیش می آید که به صورت خشک و گلوله ای توسط مراکز فروش کود در دسترس است و کود غیر شیمیایی خوبی است.

فرم های خشک ، گلوله ای و پودرمی شود از بستر مرغ های خانگی تازه متمایز هستد که بهتر است در توده کمپوست استفاده می شود.با مقاله کود مرغ برای درخت گردو همراه باشید

 

مقاله پیشنهادی: پلت مرغی و کاربرد آن در کشاورزی

 

چرا از کود مرغی استفاده کنیم؟

به نقل از  تامین نهاده ، محصولات کود مرغی یکی از رایج ترین کودهای غیر شیمیایی در بازار تامین نهاده  است. کود مرغ منبع مفیدی از نیتروژن ، ماده مغذی اصلی مورد نیاز گیاهان برای رشد برگ سبز است. همچنین حاوی مقادیر کمتری از سایر مواد مغذی مهم است.

یکی از منابع  ویکی پدیا ، تجزیه و تحلیل معمول کود مرغ خشک و پلت شده

درخت گردو
کودی مرغی

 

  1. N ** (نیتروژن) 4٪
  2. P ** (فسفر) 2٪
  3. K ** (پتاسیم) 1٪

تجزیه و تحلیل معمول کود:

  1. N ** (نیتروژن) 7٪
  2. P ** (فسفر) 7٪
  3. K ** (پتاسیم) 7٪

 

 

چه موقع از کود های مرغ برای گردو استفاده شود:

کود تازه حاصل از فعالیت طیور تجاری به ندرت در دسترس باغبانان خانگی است ، زیرا حمل و استفاده از آن ناخوشایند است. اگر می توانید به منبعی دسترسی پیدا کنید ، می توان از آن برای محصولاتی که به مقدار زیادی نیتروژن نیاز دارند ، مانند انگور سیاه ، سبزیجات و درختان آلو و درخت یا نهال گردو استفاده کرد. همچنین می توان آن را روی توده کمپوست قرار داد و به هر 15 سانتی متر (6 اینچ) ماده دیگر یک لایه 5 سانتی متری (2 اینچ) اضافه کرد.

کود مرغی تازه برای درخت گردو و کمپوست ممکن است حاوی باکتری های مضر برای انسان باشد. از تنفس گرد و غبار این محصولات خودداری کنید ، هنگام دست زدن به آنها دستکش بپوشید و از خوردن و سیگار کشیدن در هنگام کار با آنها خودداری کنید.

برای خرید این محصول از سازمان تامین نهاده ایران می توانید با کارشناسان ما برای نحوه استفاده درست از محصول مشاوره بگیرید فقط کافیست از اینجا ارتباط برقرار کنید یا به سایت تامین نهاده ایران به ادرس taminnahade.com مراجعه نمایید.