فروشگاه

خاص ترین گوگرد مایع

فهرست مطالب

خاص ترین گوگرد مایع

مدت زمان مطالعه : حدود 7 دقیقه 

گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده ایران

گوگرد مایع از گوگرد غیر اکسید شده تشکیل شده است. گوگردی که در بازار وجود دارد به شکل اکسیده است و به مرور زمان در خاک تبدیل به سولفات می شود اما گوگرد مایع کاملا در آب محلول است حتی در آب های سنگین و شور هم کاربرد دارد و حتی سبب رسوب ترکیبات کربناتی آب می شود. استفاده از گوگرد مایع به همراه مکمل های پلی آمینه برای برطرف کردن تمامی کمبودهای گیاه کافی بوده و با وجود آن گیاه نیاز به هیچ کود دیگری ندارد و همچنین هزینه تولید محصول را برای کشاورزان به حداقل رسانده و سبب افزایش نسبی 15 درصد کیفیت محصولات می شود. گوگرد سوسپانسیون و گوگرد مایع گوگرد مایع سوسپانسیون بعنوان قارچ کش و کنه کش مورد استفاده قرار می گیرد. فرمولاسیون گوگرد مایع دارای قطر ریز ذرات سوسپانسیون است که سبب جذب و نفوذ بالای محلول در محصولات شده است. همچنین به دلیل دارا بودن فرمولاسیون مایع سوسپانسیون ، بکار گیری آن نسبت به پودر آسان تر است. گوگرد مایع LIFE کاربرد های مختلفی از جمله کنترل کپک پودری ، بیماری های قارچی دیگر( لکه سیاه سیب ) ، کنه و تریپس در محصولات مختلف کشاورزی دارد. از نظر اقتصادی مصرف گوگرد سوسپانسیون با توجه به ذرات یکنواخت و توزیع بهتر نسبت به گوگرد پودری ، صرفه بیشتری دارا می باشد. گوگرد مایع یکی از 17 ماده مغذی مورد نیاز گیاه است که بدون استثنا برای رشد و توسعه تمامی محصولات مانند هر ماده مغذی ضروری است.

 

مزایای مصرف گوگرد مایع

امروزه یکی از بهترین کنترل کننده ها برای بیماری سفیدک سطحی پودری گوگرد می باشد که به مدت طولانی به عنوان قارچکش استفاده می شود گوگرد سوسپانسیون ، قارچ کشی غیر سیستمیک ، تماسی و حفاظتی با خاصیت کنه کشی می باشد که به عنوان قارچکش و کنه کش در ایران به ثبت رسیده است.  گوگرد مایع لایف تامین نهاده ایران کاربرد های مختلفی از جمله کنترل کپک پودری ، بیماری های قارچی دیگر ( لکه سیاه سیب ) ، کنه و تریپس در محصولات مختلف کشاورزی دارد.

 • بدلیل فرموله شدن گوگرد سوسپانسیون در آب ، این محصول زیست محیطی بوده و نظر کاربرد و استفاده از جمله قارچکش های ایمن و بی خطر می باشد.
 • گوگرد سوسپانسیون هنگام مصرف گرد و غباری ایجاد نمی کند و همین موضوع باعث آزار مصرف کننده نمی شود. همچنین توزیع آن هنگام سمپاشی ، سطح زیر کشت بیشتری را نسبت به گوگرد و قابل پوشش می دهد.
 • گوگرد مایع تماس و سمی بودن بسیار کمتری به دلیل عدم ایجاد گرد و خاک نسبت به گوگرد پودری برای مصرف کننده دارد.
 • از نظر اقتصادی مصرف گوگرد سوسپانسیون با توجه به ذرات یکنواخت و توزیع بهتر نسبت به گوگرد پودری ، صرفه بیشتری دارد.

 

خواص ضد عفونی گوگرد مایع LIFE

خواص ضد عفونی کننده گوگرد مایع عبارت است از :

 1. دور کنندگی آفات
 2. کنترل کننده آفات
 3. کاهش بیماری های قارچی

 

 

 

 

نحوه تهیه گوگرد مایع

نوعی است که ذرات میکرونایز آن بدلیل سطح تماس بیشتر با آفت ، تاثیر خیلی سریعتری دارد و حفاظت بلند مدتی را برای گیاه بوجود می آورد.

 • کاربرد آسان و راحت تر یکی دیگر از ویژگی های گوگرد سوسپانسیون نسبت به پودر می باشد
 • خاصیت ماندگاری و تاثیر گذاری بالاتر گوگرد سوسپانسیون نسبت به انواع دیگر پودری بواسطه داشتن خاصیت چسبانندگی و پخش شوندگی در سطح برگها و ساقه های درختان می باشد
 • نگهداری گوگرد سوسپانسیون به واسطه اختلاط در پایه آبی آسان تر است و با توجه به خاصیت شیمیایی (نقطه ذوب ، نقطه دود ، نقطه انجماد و آتشگیری) از مخاطرات بسیار کمتری برخوردار است.
 • گوگرد سوسپانسیون با اکثر آفت کش ها و کودهای NPK به واسطه خصوصیات امولسیون شوندگی بالا قابلیت اختلاط دارد.
 • باقیمانده گوگرد سوسپانسیون در خاک نسبت به گوگرد پودری ، خیلی سریعتر اکسید شده و تبدیل به یون سولفات می شود که علاوه بر خاصیت کودی ، اسیدیته خاک را تنظیم می کند.
 • 4 هفته قبل و 4 هفته بعد از مصرف روغن جزو ممنوعیت های مصرف گوگرد می باشد که به هیچ عنوان نباید استفاده گردد
 • گوگرد در دماهای پائین تر از C˚14 تصعید نشده و در دماهای بالاتر از C˚35 نیز گیاه سوزی ایجاد می کند. لذا مصرف گوگرد باید در دمای C˚ 16 تا C˚30 صورت گیرد.

موانع مصرف گوگرد مایع LIFE

هر کودی مواردی دارد که نباید از آن ها استفاده کرد. در مورد گوگرد مایع LIFE نیز احتیاط هایی وجود دارد که به قرار زیر است:

 1. با سموم دیگر مخلوط نشود.
 2. با اسید های قوی مخلوط نشود.
 3. برای محلول پاشی از تانکر های کثیف استفاده نشود.
 4. بلافاصه پس از تهیه محلول مصرف شود.

 

شرایط نگهداری گوگرد مایع LIFE

هر کودی شرایط نگهداری ویژه ای دارد که حتما باید رعایت شود.شرایط نگهداری گوگرد مایع LIFE عبارت است از:

 1. دور از دسترس اطفال نگهداری شود.
 2. در دمای بالای 5 درجه سانتی گراد نگهداری شود.

قیمت گوگرد مایع مصرف کودهای حاوی نیتروژن و پتاسیم باعث افزایش کمّی و کیفی محصول تولیدی و افزایش در آمد کشاورزان می گردد و علاوه بر آن سلامـت عمومی جامعه نیز افزایش می یابد. با پیشرفت فنون کشاورزی و افزایش تولید زراعی در واحد سطح ، مصرف سایر عناصر کم مصرف مثل آهن ، منگنز ، بُــر و غیره به همراه سایر کـودهای شیمیایی و آلی ضــروری خواهد بود. قیمت این کود بستگی به نوع آن و همین طور وزنش دارد.

شرکت تامین نهاده ایران کود مورد نیاز کشاورزان و باغداران عزیز را با قیمتی متعارف و رقابتی عرضه می نماید. همچنین این کود برای فروش عمده نیز در بسته بندی های جداگانه موجود می باشد.

شما می توانید با خرید در سایت تامین نهاده ایران کشاورزی مدرن را تجربه کنید.

 

مشخصات گوگرد مایع

ترکیبات: گوگرد ، کلسیم مناسب برای همه گیاهان

بسته بندی: 5 لیتری

احتیاط ها: برای محلول پاشی حتما باید تانکر مخصوص محلول پاشی تمیز باشد و با سموم دیگر یا اسیدهای قوی مخلوط نشود.

احتیاط ها

برای محلول پاشی حتما باید تانکر مخصوص محلول پاشی تمیز باشد و با سموم دیگر یا اسیدهای قوی مخلوط نشود.

خواص: گوگرد مایع خاصیت التیام بخشی و حفاظتی فوق العاده در برابر قارچ های sp Alternaria, sp Plasmopara sp Uncinula ,sp Erysiphe ,sp Sphaerotheca عامل بیماری سفیدک پودری (sp Venturia) (عامل بیماری لکه سیاه سیب و گلابی) و sp Taphrina (عامل بیماری پیچیدگی برگ هلو) و کنه ها (کنه های گالزا ، کنه های تارتن) ، شته ها ، شپشک ها و تریپس را دارد. گوگرد مایع در کشت هیدروپونیک مصرف آن موجب باز شدن زود هنگام گل های زینتی می شود و هچنین موجب بهبود کیفیت محصولات همچون رنگ ، طعم ، بریکس و عطر میوه می گردد و به طور چشمگیر بر وزن میوه و حجم آن می افزاید.

برای خرید این محصول از سازمان تامین نهاده ایران می توانید با کارشناسان ما برای نحوه استفاده درست از محصول مشاوره بگیرید فقط کافیست از اینجا ارتباط برقرار کنید یا به سایت تامین نهاده ایران به ادرس taminnahade.com مراجعه نمایید.