فروشگاه

خاص ترین سولفات آهن

فهرست مطالب

خاص ترین سولفات آهن

مدت زمان مطالعه : حدود 2 دقیقه 

گردآورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده

سولفات آهن یکی از خاص ترین و مهم ترین نهاده در بحث کشاورزی است. علت کمبود آهن در گیاه باعث کاهش رشد ، گلدهی و باردهی گیاه و محصولات زراعی می شود. از آنجایی سولفات آهن نقش بسیار مهمی در تولید محصولات دارد کشاورزان با استفاده از این سولفات شوری خاک زمین را کاهش میدهند و باعث بهبود و تقویت گیاه و محصول میشود.

 

سولفات آهن آبدار و خشک

سولفات آهن آبدار و خشک :

یکی از تولیدات داخلی جهان شیمی سولفات آهن یا زاج سبز میباشد سولفات آهن تولیدی این شرکت با خلوص 24-18 درصدجهت مصارف گوناگون همچنین کشاورزی

به دو شکل سولفات آهن ۷ آبه با ۱۸-۲۰ درصد آهن و سولفات آهن خشک با ۲۲-۲۴ درصد آهن کریستاله و محلول در آب اراِئه میشود.

جهت خرید و استعلام قیمت فروش با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت سولفات آهن با ما تماس حاصل فرمایید.

 

آشنایی با سولفات آهن و کاربردهای آن

سولفات آهن یا سولفات فریک یا زاج سبز ترکیبی با فرمول شیمیایی Fe۲(SO۴)۳ است که معمولا به صورت بلورهای سبز رنگ وجود دارد. سولفات آهن در آب محلول است و هیدرات های متنوعی از این ماده وجود دارد. محلول های سولفات آهن به عنوان رنگدانه در رنگرزی و به عنوان ماده منعقد کننده در تصفیه پساب های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

این ماده شیمیایی در ۶۴ درجه ذوب می شود و در ۹۰ درجه سانتی گراد، هفت مولکول آب از دست داده و به سولفات آهن منوهیدرات تبدیل می شود. این ماده در معرض رطوبت اکسیده می شود ، در الکل غیر محلول است و رنگ فرم انهیدراته آن سفید است.

 

کاربردهای سولفات آهن

  • سولفات آهن در صنایع به عنوان پیش ساز مواد دیگری که حاوی ترکیبات آهن هستند، مورد استفاده قرار می گیرد.
  • سولفات آهن یک ماده کاهنده است و برای کاهش کرومات به ترکیبات کروم که سمیت کمتری دارند در سیمان استفاده می شود.
  • این ماده شیمیایی قرن هاست که در صنعت نساجی به عنون تثبیت کننده رنگ ، در صنایع چرم سازی برای سیاه کردن چرم و به عنوان ماده تشکیل دهنده جوهر مورد استفاده قرار می گیرد.
  • سولفات آهن همچنین می تواند به عنوان یک افزودنی غذایی ، رنگدانه ، مواد اولیه برای صنایع الکترونیک ، دئو دورانت سولفید هیدروژن ، نرم کننده خاک و غیره استفاده گردد.
  • کاتالیزور این ماده شیمیایی در کشاورزی با عنوان زاج سبز به عنوان کود استفاده می شود تا خاک را از آهن غنی کند. این ماده به راحتی در آب حل می شود از طریق گیاه جذب می شود.

نکته :

گیاهان برای رشد و تولید کلروفیل به ترکیبات مغذی نیاز دارند که از طریق خاک باید در اختیار آنها قرار بگیرد. کلروفیل یا سبزینه مسئول رنگ سبز برگ ه و تولید انرژی در گیاهان است و کمبود آهن باعث کاهش توانایی گیاه در تولید کلروفیل میشود.

این ماده شیمیایی معمولا به عنوان محصول جانبی صنایع تولید فولاد و تیتانیوم دی اکساید تولید می شود. این ماده گاهی به آب خنک کننده ای که در اطراف خازن ها و توربین ها جریان دارد، اضافه می شود تا یک پوشش محافظ مقاوم در برابر خوردگی ایجاد کند.

 

ایمنی سولفات آهن برای انسان و محیط زیست

سولفات آهن در واقع نوعی آهن است که بطور معمول در غذاهایی که می خورید، یافت می شود. بدن انسان برای خونسازی نیازمند آهن است و سولفات آهن یک مینرال ضروری برای بدن است که در قالب دارو برای رفع کم خونی مورد استفاده قرار می گیرد.

آهن یک فلز سنگین ضروری است که در بسیاری از مکمل های مولتی ویتامین و جود دارد و از نظر درمانی در دوز های بالاتر میباشد. هنگام این ماده بیش از نیازهای روزانه توصیه شده و یا در قالب دوزهای جایگزین مصرف می شود، می تواند اثرات نامطلوبی بر کبد داشته باشد. مصرف بیش از حد آهن به صورت عمدی یا تصادفی می تواند باعث مسمومیت جدی شود که یکی از عوارض آن آسیب حاد کبدی است.

 

برای خرید این محصول از سازمان تامین نهاده ایران می توانید با کارشناسان ما برای نحوه استفاده درست از محصول مشاوره بگیرید فقط کافیست از اینجا ارتباط برقرار کنید یا به سایت تامین نهاده ایران به ادرس taminnahade.com مراجعه نمایید.