فروشگاه

فوق العاده ترین کاربردهای گوگرد پودری

فهرست مطالب

فوق العاده ترین کاربردهای گوگرد پودری

گوگرد پودری را از راه تصعید گوگرد در محیط های سربسته و بدون هوا بدست می آورند. محصولی که بدست می آید بسیار خلوص بالایی دارد برای ضدعفونی کردن و آفت کشی گیاهان و خاک بسیار مفید است. در ادامه این مقاله نیز با ما همراه باشید تا بیشتر با گوگرد پودری و کاربردهای آن آشنا شویم. گوگرد با خاصیت اسیدی که دارد باعث تنظیم PH خاک می شود. با این عمل گوگرد به جذب بهتر عناصر آهن ، روی و فسفر کمک می کند.
اگر قصد تهیه کشمش و برگه زردآلو را دارید گوگرد پودری برای خشک کردن و ضدعفونی انگور و زردآلو بسیار مفید و کاربردی می باشد. این کود فقط کاربرد کشاورزی ندارد و برای ضدعفونی و آفت کشی مرغداری ها و دامداری ها نیز استفاده می شود. از گوگرد پودری با خلوص 99.5درصد در صنعت و داروسازی نیز بهره می برند.
اگر دامدار هستید باید بدانید که استفاده 10 کیلوگرم گوگرد پودری در هر تن خوراک دام کیفیت پشم گوسفند شما را افزایش می دهد.

مقدار مصرف گوگرد پودری کشاورزی

برای درمان سفیدک سطحی انگور باید در سه نوبت مشخص 60 الی 90 کیلوگرم را در هر هکتار استفاده نمود .

 1. نوبت اول در مرحله 6 الی 7 برگی می باشد که شاخه ها تازه در حال شروع رشد می باشند که باید به میزان 10 الی 15 کیلوگرم در هکتار استفاده نمود.

  گوگرد پودری
  “گوگرد پودری ساختار خاک را اصلاح کرده و موجب جذب بهتر عناصر می گردد”
 2. نوبت دوم هنگامی است که گلبرگها در حال ریختن می باشند و دانه ها در حال بسته شدن هستند که باید به میزان 20 الی 30 کیلوگرم استفاده نمود
 3. و نوبت سوم 15 الی 20 روز بعد می باشد که باید به میزان 30 الی 40 کیلو و در صورت انبوه بودن تاکستان حتی تا 60 کیلو استفاده کرد.

برای درمان سفیدک سطحی شمام ، خربزه ، هندوانه و گوجه باید به میزان 30 کیلو در هکتار در زمانی که میوه به اندازه توپ پینگ پونگ است استفاده کرد.
اگر هم شما سبزیجاتی نظیر جعفری و هویج و گشنیز دارید و متاسفانه محصول شما دچار سفیدک سطحی شده است باید برای هر هکتار حدودا 10 کیلوگرم را استفاده نمایید.

 

شرایط استفاده از گوگرد پودری کشاورزی

کود گوگرد پودری باید برای استفاده حتما در دمای 16 الی 30 درجه مصرف شود. زیرا در دمای بالاتر از 35 درجه سانتیگراد باعث سوختن گیاه می شود. همچنین در دمای زیر 14 درجه نیز عمل تصعید انجام نمی گیرد و گوگرد کارکرد خود را از دست می دهد.

مزیت استفاده از گوگرد مایع به جای پودری

کود گوگرد مایع نسبت به گوگرد های جامد مزیت هایی دارد که خرید آن را هوشمندانه تر می کند.

 

این مزیت ها شامل موارد زیر است:

 • کاربرد کود گوگرد مایع نسبت به نوع پودری آن بسیار آسان تر است.

  گوگرد پودری
  “کیفیت گوگرد پودری با توجه به میزان خلوص آن تعیین می شود”
 • گوگرد مایع ماندگاری بیشتری بر روی برگ گیاهان و ساقه درختان دارد.
 • گوگرد مایع بر خلاف گوگرد پودری ایجاد گرد و غبار نمی کند و مزاحمتی برای مصرف کننده ندارد.
 • میزان مصرف آن نسبت به گوگرد پودری کمتر است و توجیه اقتصادی بیشتری دارد.

 

 

 

 

 

برای خرید این محصول از سازمان تامین نهاده ایران می توانید با کارشناسان ما برای نحوه استفاده درست از محصول مشاوره بگیرید فقط کافیست از اینجا ارتباط برقرار کنید یا به سایت تامین نهاده ایران به آدرس taminnahade.com مراجعه نمایید.