فروشگاه

برای درخت لیمو جلبک دریایی استفاده کنید

فهرست مطالب

برای درخت لیمو جلبک دریایی استفاده کنید

مدت زمان مطالعه : حدود 2 دقیقه 

گرداورنده : واحد تحقیق و توسعه سازمان تامین نهاده

لیمو شیرین و لیمو ترش جزو آن دسته از مرکباتی هستند که امروزه در زمینه‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند و خواص بسیار زیادی دارند. درختان لیمو ترش و لیمو شیرین به نگهداری زیادی احتیاج ندارند و شما می‌توانید به‌ سادگی با استفاده از کودهای طبیعی آن‌ها را تغذیه کنید و محصولات بیشتری برداشت نمایید. جلبک دریایی برای لیمو شیرین و لیمو ترش مزایای زیادی دارد و شما می‌توانید به سادگی از آن استفاده کنید. به‌ طور معمول استفاده از کودهای طبیعی می‌تواند بسیار مؤثر باشد و رشد درختان لیمو شیرین و لیمو ترش را چندین برابر کند. کود جلبک دریایی می‌تواند علاوه‌بر تقویت کردن درخت، شرایط خاک را نیز بسیار عالی‌تر کند و کمبودهای موجود در آن نیز تامین نماید.

جلبک دریایی
کود جلبک دریایی برای درخت لیمو

کود جلبک دریایی در واقع یک منبع پایدار و غنی است که می‌تواند اکثر املاح مورد نیاز را برای درختان مرکبات فراهم کند و اجازه ندهد آسیبی به محصولات وارد شود. کود جلبک دریایی سرشار از آنتی اکسیدان‌، آمینو اسید، آهن، مس، پتاسیم، روی، کلسیم، ید، منیزیم و فسفر است و به رشد گیاه بسیار کمک می‌کند.

 

 

نحوه مصرف کود جلبک دریایی برای لیمو

کود جلبک دریایی به‌ طور معمول در 2 نوع؛ مایع و پودری وجود دارد و شما می‌توانید هر کدام از آن‌ها را که خواستید، به راحتی مصرف کنید. البته نحوه استفاده از آن‌ها به یک صورت نیست و باید حتما به دستورالعمل‌ و طریقه مصرف آن‌ها توجه داشته باشید و به صورت خودسرانه از آن‌ها استفاده نکنید.می توانید از کارشناسان تامین نهاده استفاده کنید این کود مغذی را می‌توانید به روش‌های مختلفی برای درختان مرکبات خود استفاده کنید اما یکی از بهترین روش‌هایی که معمولاً کارشناسان کشاورزی توصیه می‌کنند از آن بهره بگیرید، روش محلول پاشی است. زیرا با انجام دادن این روش؛ شته‌ها، آفات، بیماری‌ها، قارچ‌ها و حشراتی که بر روی شاخه و برگ‌های درخت زندگی می‌کنند را از بین خواهید برد و مقاومت درخت نیز بسیار افزایش پیدا می‌کند. کوددهی درختان با استفاده از روش محلول پاشی اصلا کار سختی نیست و شما می‌توانید به‌ سادگی این کار را انجام دهید.

در روش محلول پاشی باید کود جلبک دریایی را با استفاده از تانکر، آب‌پاش و یا سم‌پاش به قسمت‌های مختلف درخت اسپری کنید. هنگام مصرف کود جلبک دریایی دقت داشته باشید غلظت کودتان به میزان کافی باشد. اگر غلظت کود جلبک دریایی برای لیمو شیرین و لیمو ترش به اندازه کافی نباشد، قطعا دچار ضرر خواهید شد و درختان‌تان آسیب می‌بینند.

 

مقاله پیشنهادی: جلبک دریایی

 

زمان کوددهی درختان لیمو با استفاده از کود جلبک دریایی

کوددهی درختان مرکبات اگر در زمان مناسبی انجام نشود، نتیجه‌ مناسبی حاصل نخواهد شد و دیگر نمی‌توانید محصولات زیادی برداشت کنید. بنابر این بهتر است با شروع شدن فصل بهار، درختان لیمو ترش و لیمو شیرین خود را هر 4 هفته 1 بار با استفاده از کود جلبک دریایی، تغذیه کنید.

کوددهی
زمان کوددهی جلبک دریایی با درخت لیمو

این کار موجب می‌شود مواد مغذی و املاح ضروری به میزان کافی در اختیار گیاه قرار بگیرد و درختان بتوانند محصولات بهتری تولید کنند. به طور معمول کوددهی را باید تا فصل تابستان انجام دهید زیرا اگر این کار را بیش‌ از اندازه تکرار کنید، به سلامت درختان‌تان آسیب وارد می‌شود.

کوددهی در فصل بهار کمک می‌کند درختان گل‌دهی بهتری داشته باشند و دچار ریزش شکوفه نشوند. کوددهی درختان مرکبات در دوره شکوفه‌دهی درخت، بسیار حساس است و باید این کار را به‌ صورت مناسب انجام دهید تا آسیبی به سلامت گیاه‌تان نرسد.

یکی دیگر از زمان‌هایی که می‌توانید در آن کار کوددهی را انجام دهید، فصل پاییز است. با کوددهی درختان لیمو شیرین و لیمو ترش در فصل پاییز، جلوی یخ‌زدگی گیاه در فصل زمستان را می‌گیرید و اجازه نمی‌دهید مقاومت درختان‌تان کاهش یابد.

 

میزان مصرف کود جلبک دریایی برای درختان لیمو 

برای به دست آمدن نتیجه‌ای بهتر از عمل کوددهی، باید در میزان مصرف کود جلبک دریایی زیاده‌روی نکنید و به مقدار کافی از آن بهره بگیرید. جلبک دریایی برای لیمو شیرین و لیمو ترش اگر بیش از اندازه مصرف شود، محصولات از بین می‌روند و حتی ممکن است رشد درخت هم متوقف شود. از این‌ رو بهتر است برای هر درخت، از 300 الی 500 گرم کود استفاده کنید.

 

برای خرید این محصول از سازمان تامین نهاده ایران می توانید با کارشناسان ما برای نحوه استفاده درست از محصول مشاوره بگیرید فقط کافیست از اینجا ارتباط برقرار کنید یا به سایت تامین نهاده ایران به ادرس taminnahade.com مراجعه نمایید.